Muzyka Country

Czym jest muzyka country i do jakich słuchaczy trafia i jak rozwijała się na przestrzeni wieku? Cechy charakterystyczne i krótki opis rodzaju muzyki country.

Country to określenie dla jednego z rodzaju muzyki powszechnie znanej i dostępnej wśród obecnego społeczeństwa. Jest to rodzaj muzyki pochodzącej od słów „country and western music” co oznacza dosłownie muzyka country.

Jest to typ muzyki rozrywkowej, która swoje korzenie posiada w Stanach Zjednoczonych i stamtąd też się wywodzi i tam powstała. Początki tego rodzaju muzyki odnajdujemy w dwudziestym wieku a dokładnie w jego pierwszym dziesięcioleciu. Mówiąc o muzyce country mówimy o muzyce łączącej w sobie dwa typy muzyki takiej jak blues i folk.

Początku country

Początkowo muzyka ta była prosta i jedynie obejmowała niewielki trzyakordowy model, który działał w oparciu o takie instrumenty jak skrzypce, gitara i niewielki zestaw perkusyjny. Narodziła się na bazie folku, który wywodził się z Appalachów. A wraz z postępem i rozwojem zaczęła się jej przemiana na bardziej wyraźną i wyrafinowaną muzykę country z większą ilością instrumentów i ich urozmaiceniem. Także wraz z czasem zaczęły oddziaływać na nią inne gatunki muzyki takie jak pop, jazz, rock.

Obecnie można wyróżnić przy muzyce country również między innymi takie instrumenty jak gitara i jej różne odmiany, skrzypce, pianino, harmonijki ustne czy banjo. Jeśli chodzi o rodzaj utworów i ich tematykę to są to zdecydowanie piosenki dość proste, liryczne, rytmiczne. Jednakże warto również zaznaczyć, że w jakiś swój sposób różnorodne. Dotyczą one mianowicie spraw codziennych i odnoszą do przeciętnego człowieka, są dostępne dla ogółu społeczeństwa, a zarazem każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Często mówią o życiu, miłości, przyjaźni, kłopotach czy problemach każdego z nas.

Wariacje na temat country

Oczywiście ten rodzaj muzyki tak jak i większość wykształcił wiele podtypów i podgatunków, jeśli chodzi o muzykę country. Także na pewno każdy miłośnik muzyki, jaką jest muzyka country znajdzie cos odpowiedniego dla siebie i będzie miał, w czym wybierać szukając odpowiedniego repertuaru dla siebie, swojej rodziny i znajomych.